+90 (532) 156 82 62

Şebinkarahisar Turu

Giresun / Şebinkarahisar / Tamzara / Kümbet

1 Gece 2 Gün
499 TL
TL Fiyatı : TL

Osmanlı'ya sancak beyliği, Cumhuriyet'te vilayetlik yapmış olan kadim şehir Şebinkarahisar siz değerli ziyaretçilerini bekliyor...

TUR PROGRAMI

1.Gün   -   İstanbul / Giresun / Kümbet / Şebinkarahisar
Sabiha Gökçen Dış Hatlar Gidiş Terminali essetur kontuarında sabah saat 05.30’da buluşma. Pegasus Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 07.55’de Giresun’a uçuş, 09.35’de Giresun’a varış. essetur rehberi tarafından Havalimanında karşılama sonrasında. Giresun’a doğru hareket ediyoruz. Sabah kahvaltımızı restoranımızda aldıktan sonra gezimize başlıyoruz. Giresun kalesi ve Giresun adasını (panoramik olarak) görüyor ve Karadeniz’in en gözde ve bozulmamış yaylalarından birisi olarak kabul edilen Kümbet Yaylası ve civarındaki muhteşem doğal güzellikleri görebilmek için yola çıkıyoruz. İlk durak noktamız gerçekten görenleri kendisine hayran bırakan Kuz alan Şelalesi oluyor. Burada oldukça keyifli ve düz bir yolla ulaşılan Kuz alan Şelalesi fotoğraflarımızı çektikten sonra biraz ileride bulunan ve Kuz alan Tabiat parkının en özel oluşumlarından birisi olan, sodalı suyla birleşen serpantin kayalıklarının oluşturduğu Mavi Göl adı verilen ve birçok havuzdan oluşan bu alanda göreceğimiz renk tonunun büyüsüyle bir kez daha Karadeniz’in muhteşem doğasına hayran kalacaksınız. Mavi göl gezimizin ardından minibüslerimize binerek Halil Rıfat Paşa’nın ‘’Gidemediğin yer senin değildir’’ sözünü söyleyerek yapılmasını istediği Şebinkarahisar yolu üzerinde elle oyulmuş Halil Rıfat Paşa tünelinden geçerek Uzundere vadisine giriyoruz. Vadi boyunca doğayla iç içe yapacağımız yolculuğumuzla Kümbet köyüne ulaşıyoruz. Kümbet gezimizde Kümbet yaylasına hayran olup nefis etin tadına baktıktan sonra Şebinkarahisar’a hareket ediyoruz konaklama Şebinkarahisar'da.

2.Gün   -   Şebinkarahisar / Meryem Ana Manastırı / Tamzara / Giresun / İstanbul
Otel’de alınan sabah kahvaltısından Eski ismiyle Şark-i Karahisar bugünkü ismi ile Şebinkarahisar’ı keşfe çıkıyoruz. Fatih Sultan Mehmet Otlukbeli savaşını kazandıktan sonra geldiğinde adına yapılmış olan Fatih Camisini ziyaret ile turumuza başlıyoruz. İlçenin güneyinde bir tepe üzerinde kurulmuş olan şehirden 160 metre daha yüksekte olan Kale’yi ziyaret edip, Yerli kara taştan yapılmış, iki katlı kemerli tipik Osmanlı mimarisine sahip olan Taş Hanı görüyoruz. 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk ilçeye gelişinde kaldığı Ahşap yapılı iki katlı ve Atatürk’ün kaldığı sırada kullandığı bazı eşyalar ve yöresel etnoğrafik bazı eserleri Atatürk Evi – Müzesi ziyaret edip, İlçenin 13 km doğusundaki Kayadibi Köyünde bulunan Kayalara oyulmuş Meryemana manastıra hareket ediyoruz. 4 katlı ve 32 odadan oluşan tarihi Meryemana Manastırını ziyaret ettikten sonra Dünyaca ünlü Şebin cevizinin tadına bakıp son zamanlarda Pestil ve Kömesi ile meşhur olan Şebinkarahisar da alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ermeni yerleşimi olan ve adını bir halk oyununa da veren Tamzara ‘ya hareket ediyoruz, Bu güzel ve doğal dokunun içerisinde vereceğimiz serbest zamanda adına defileler de düzenlenen Tamzara dokumalarını yakından görüp alışveriş imkanı buluyoruz Dilek Çeşmesinde dileklerimizi diliyor, akıl suyundan içerek serinliyoruz. Tamzara gezimizin ardından 2200 mt rakıma sahip olan Eğribel geçidinden geçerek Giresun Havalimanına ulaşıyoruz. Pegasus Havayollarının 21.45 uçağıyla İstanbul hareket 23.30 İstanbul varış.

Fiyata dâhil olan hizmetler;

 • 3* Otelde iki kişilik odalarda konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltısı
 • Öğle yemeği (2 adet)
 • Akşam yemeği (1 adet)
 • essetur gezi çantası
 • Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler
 • Transferler
 • essetur rehberlik hizmetleri

Fiyata dâhil olmayan hizmetler;

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Pegasus Havayolları uçak bileti

Sayfayı Paylaş

Göndermek istediğiniz kişinin e-posta adresini yazınız.