+90 (532) 156 82 62

Kapadokya

Göreme / Uçhisar / Ürgüp / Avanos / Derinkuyu

2 Gece 3 Gün
450 TL
TL Fiyatı : TL

Masallar diyarı, güzel atlar ülkesi Kapadokya... Volkanik lavların akarsular tarafından aşındırılması sonucu milyonlarca yılda oluşan peribacaları, insanların korunma amaçlı yaptıkları yeraltı şehirleri, kaya evleri, kiliseleriyle Kapadokya sizleri bekliyor.

TUR PROGRAMI

13 Nisan Perşembe   -   İstanbul
22:00’te Perpa Tiaret Merkezi  otoparkından hareketle yolculuğumuz başlıyor.

14 Nisan Cuma   -   İstanbul / Ihlara Vadisi / Derinkuyu / Kapadokya 
Geceye konforlu otobüs yolculuğu ile devam ediliyor. Gece yolculuğumuza devam ederken Bolu Köroğlu Park Tesisleri’nde diğer molamızı veriyoruz. Ankara üzerinden sabah saatlerinde varacağımız Aksaray’da sabah son mola veriliyor. Belirlenen saatte toplam uzunluğu 12 km olan Melendiz Çayı’nın yıllar içinde aşındırdığı Ihlara Vadisine varıyoruz. Bu vadide bulunan kiliselerden Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kilisesi’ni gezdikten sonra Narlıkuyu Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarında otobüsten dağıtılan içeceklerin keyfini çıkardıktan sonra ilk olarak Hititlerin inşa etmeye başladığı Derinkuyu Yer Altı Şehridiğer bir keşif durağımız. 7 km çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek. Ardından güzel atlar diyarı Kapadokya’ya geliyoruz. Öğlen yemeği için verilen mola sonrası (ekstra) belirlenen saatte hareket ediliyor. Üçlü, birleşik ve tek peri bacaları ile meşhur olan Paşabağ’ı gezdikten sonra, Onyx Atölyesi’ne varıyoruz. Taşın yapısı ile ilgili bilgi aldıktan sonra alışveriş için serbest zaman veriliyor. Son olarak Dervent bizi bekliyor. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra akşam yemeğini alacağımız otelimiz bizi karşılıyor.

Kahvaltı: Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri’nde ekstra olarak alınıyor.
Öğle Yemeği: Hanedan Restoran
Konaklama: Seçilen otelde sunuluyor.
Akşam Yemeği:Tur ücretine dahil ve otel açık büfe olarak sunuluyor.
Mola Tesisleri: Bolu Köroğlu Park Tesisi, Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri
Rota: İstanbul – Bolu (259 km), Ankara (186 km), Aksaray (232 km), Aksaray – Ihlara (37 km), Ihlara – Derinkuyu (53 km), Derinkuyu – Avanos (50 km)

15 Nisan Cumartesi   -   Peri bacaları / Güvercinlik Vadisi 
Otelde alınan kahvaltı sonrası ilk olarak Üç Güzeller Peri Bacaları keşfiyle başlıyor. Burada verilen serbest zamanın ardından 45 dakikalık otobüs yolculuğu ile Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’ne varıyoruz. Üçler Çeşmesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, yemekhane, Meydan Evi, Mihman Evi, Hacı Bektaş Veli’nin Türbesi ve Balım Sultan Türbesi’ni gezdikten sonra Kapadokya’ya dönüyor ve Güvercinlik Vadisi’yle tanışıyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatım sonrası 3000 yıllık tarihe sahip olan çanak yapım sanatının inceliklerini görmek ve yerinde denemek için verilen serbest zamanın ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası ekstra Türk Gecesi düzenleniyor. 

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Uranos Restoran 
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil ve otel açık büfe olarak sunuluyor.

16 Nisan Pazar   -   Göreme / İstanbul 
Göreme Açık Hava Müzesi, Halı Atölyesi, Tuz Gölü, İstanbulSabah otelde alınan sabah kahvaltı sonrası Göreme Açıkhava Müzesi’ne hareket ediyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane, Çarıklı ve Tokalı kiliselerini gezdikten sonra Kültür Bakanlığı’nın desteklediği yöresel halı tanıtımı yapılan halı atölyeleri hoş bir keşif oluyor. Bu atölyelerde taksitli alışveriş imkanı sunuluyor. Günün devamında serbest alınan öğlen yemeği sonrası Aksaray üzerinden Şereflikoçhisar’da, Tuz Gölü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Ankara üzerinden Bolu’ya varıyoruz. Bolu’da verilen ikinci mola sonrası akşam saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. İstanbul’a varışın ardından gezimiz sona eriyor.

Kahvaltı: Otelde tur ücretine dahil ve açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Ağaçlı Tesisleri 
Akşam Yemeği: Mola tesisinde ekstra olarak sunuluyor.
 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • 4* otelde oda kahvaltı konaklama
  • essetur rehberlik Hizmetleri
  • Akşam yemekleri
  • Transferler
  • Çevre Gezileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Otelde ekstraları
  • Tüm özel harcamalar
  • Uçak bileti
  • Müze giriş ücretleri

Sayfayı Paylaş

Göndermek istediğiniz kişinin e-posta adresini yazınız.