+90 (532) 156 82 62

İtalya

Roma / Vatikan / Floransa / Pisa / Venedik

4 Gece 5 Gün
785 € + Bilet
TL Fiyatı : TL + Bilet

TUR PROGRAMI

1.Gün   -   İstanbul / Roma
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali essetur kontuarında  saat 06.30’da buluşma. Türk Hava Yollarının tarifeli uçağı ile saat 08.35’de Roma'ya uçuş, 10.20’de Roma’ya varış. essetur Rehberi tarafından Havalimanında karşılama. Panoramik şehir turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum’un dışarıdan görülmesi. Ardından imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, Venedik Meydanı, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla ve kafeleriyle meşhur Navona Meydanı, İspanyol Merdivenleri ile M.Ö. 27 yılında inşa edilmiş ve pagan tapınağı iken kiliseye çevrilen Pantheon Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Otel'e hareket konaklama.

2.Gün   -   Vatikan
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra yarım günlük tur için dünyanın en küçük ülkesi olan ve Katolik Kilisesi’nin merkezi kabul edilen Vatikan’a gidiş. 1929’dan itibaren bağımsız bir devlet olan ve papa tarafından yönetilen bu şehir / devlette önce Papa’nın halka hitap ettiği San Pietro Meydanı’nın tanınması. Daha sonra 60.000 kişi kapasitesi ile dünyadaki en büyük Katolik ibadet yeri ve aynı zamanda hac merkezi olan San Pietro Bazilikası’nın gezilmesi. İsmini burada gömülü olduğuna inanılan ve Hz. İsa’nın havarilerinden biri olan Pietro’dan alan Katedralin kubbesini ünlü ressam Michalengelo’un yaptığı freskler süslüyor. İçinde Hıristiyanlığı temsil eden heykellerin ve İncil’deki öyküleri anlatan fresklerin bulunduğu bazilikanın gezilmesinin ardından tarih, sanat ve alışverişin iç içe geçtiği Roma’da şahsi tercihleriniz için serbest zaman ardından Otel'e hareket konaklama.

3.Gün   -   Roma / Floransa / Modena
Otel’de alınan kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Rönesansın başkenti Floransa’ya hareket. Michalengelo Tepesi’nden şehrin panoramik olarak izlenmesi.  Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasında. Ardından Modena'ya hareket.

3.Gün   -   Modena / Milano / Sirmione / Verona
Otel’de alınan kahvaltının ardından Milona’ya hareket. Muhteşem İtalyan mimarisinin en güzel örneklerinin yer aldığı şehrin sokakları podyum gibidir. Sanat ve modanın iç içe geçtiği Milano İtalya’nın değil Avrupa’nın en gelişmiş şehirlerinden biridir. Milano’nun merkezindeki meydan Piazza del Duomo’yu ziyaret ettiğinizde Milano Katedralini göreceksiniz. Moda merkezi olan Milano’da Via Monte Napoleone caddesindeki birbirinden güzel dükkanların yanı sıra mutlaka ziyaret etmeniz gereken Galleria Vittorio Emanuele II; dünyanın en eski ve en şık alışveriş merkezlerinden biri olarak sayısız mağazaya ev sahipliği yapmaktadır. Tur bitiminde Sirmone kasabasına hareket Garda gölü etrafında gezinti sonrasında Verona da konaklama

5.Gün   -   Verona / Venedik / İstanbul 
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılış. özel aracımızla ile Venedik’e transfer. Tronketto İskelesi’nden binilecek tekne ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesi. 
Tur bitiminde Venedik Havalimanına hareket Türk Hava Yollarının 20.25 uçağıyla İstanbula hareket 23.55 de İstanbul'a varış.

Fiyata dâhil olan hizmetler;

 • 4* Otelde iki kişilik odalarda konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltısı
 • Şehir giriş ücretleri
 • essetur gezi çantası
 • Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler
 • essetur rehberlik hizmeti

Fiyata dâhil olmayan hizmetler;

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Müze ve Ören yerleri giriş ücreti 
 • Gondol turu
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • İtalya vizesi ve servis ücreti (135 €)
 • Yurt dışı çıkış fonu 
 • Türk Hava Yolları uçak bileti 
Rezervasyon Formu

Sayfayı Paylaş

Göndermek istediğiniz kişinin e-posta adresini yazınız.