+90 (532) 156 82 62

Budapeşte - Viyana

Budapeşte / Viyana / Sentedre / Vişegrad / Estergon

3 Gece 4 Gün
675 €
TL Fiyatı : TL
Pegasus

Ayak basılan her noktasında geçmişin bir izine rastlanan Budapeşte ve Viyana, Orta Çağdan gelen tarihi ve sanatsal havasıyla ziyaretçilerini cezbetmektedir...

TUR PROGRAMI

1.Gün   -   İstanbul / Budapeşte
Sabiha Gökçen Havalimanında saat 07.40’da Burçtur kontuarı önünde buluşma Pegasus Havayollarının 09.40 uçağıyla Budapeşte hareket 11.00’de Budapeşte’ye varış.  Havalimanında essetur rehberi tarafından karışılama şehir merkezine hareket. 145 yıl Osmanlı hâkimiyetinde kalan Nazlı Budin’i tanıyacağımız şehir turumuza Kanuni’nin emri ile irşat için Budin’e gönderilen ve burada şehit düşen Gülbaba Türbesi’nin ziyaret ile başlıyoruz. Şehirdeki nadir ayakta kalabilen Osmanlı eserlerinden Sokullu Hamamı, Macaristan’ı kuran Macar Beyleri’nin heykellerinin süslediği Kahramanlar Meydanı, Tuna üzerindeki Budapeşte’nin gerdanlıklarından Elizabeth ve Zincirli Köprüleri’nin gördükten sonra Budin Kalesi ile içindeki Matyaş Kilisesini ve Budin savunmasının son şehidi Abdi Paşa’nın kabrinin ziyaret ediyoruz. Tuna'daki tekne gezimizde zarif mimarisi ile Parlamento Binası, Gellert (Gürzü İlyas) Tepesi ve Margret Adası'nın gördükten sonra serbest zaman sonrasında akşam yemeği konaklama.

2.Gün   -   Budapeşte / Viyana / Budapeşte
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Viyana’ya hareket. Avrupa’da zarafetin müzik ve mimari ile dantel gibi bir doku oluşturduğu Viyana’da görkemli gotik mimarisi ile Osmanlı’ya karşı zaferin bir simgesi olarak inşa edilen ve Viyana önünde Osmanlı’nın bıraktığı toplardan dökülerek çanlarının imal edildiği şehir merkezindeki Stephan Katedrali, ünlü Viyana Operası, Hofburg ve Belveder Sarayları’nın dıştan görülmesi.  Sanat eseri bahçe mimarisine haiz yazlık Schonburnn sarayının bahçelerinin gezilmesi. İlginç mimarisi ile turistlerin vazgeçilmez uğrak yerlerinden Hunderwasser Binası, Tuna kenarındaki camii, Türk Şansı Parkı ve içindeki güzel çinileri ile Osmanlı Çeşmesi’nin görülmesi. II. Viyana Kuşatması’nda Osmanlı’nın Otağ-ı Hümayun’u kurduğu Kahlenberg Tepesi’nden Viyana’nın seyredilmesi ardından Budapeşte’ye hareket  akşam yemeği konaklama.

3.Gün   -   Sendetre / Vişegrad / Estergon
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra tam gün turumuz için hareket. El işlemesi, masa örtüleri, hediyelik eşyaları ile ünlü Sentendre’de alışveriş molası sonrasında Tuna’ya hâkim bir tepedeki Vişegrad kalesinin gezilmesinin ardından Macaristan’ın ilk başkenti ve halen dini merkezi olan Estergon’a geliş. Kralların taç giydiği Macaristan’ın en büyük katedralinin ve stratejik konumu dolayısı ile Kanuni tarafından fethedilen Osmanlı tarihinde büyük önemi olan Estergon Kalesi’nin gezilmesi kale burçlarından Slovakya’nın seyredilmesi, ardından Budapeşte hareket akşam yemeği konaklama.

4.Gün   -   Budapeşte / İstanbul
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonrasında Budapeşte Havalimanı’na hareket. Pegasus Havayolları uçağı ile saat 11.40’da İstanbul’a uçuş 14.45’de İstanbul'a varış

Fiyata dâhil olan hizmetler;

 • 4* Otellerde iki kişilik odalarda konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltısı
 • Akşam yemeği (3 adet)
 • essetur gezi çantası
 • Tuna nehrinde tekne turu
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • essetur rehberlik hizmetleri
 • Pegasus havayolları uçak bileti (Ekonomik sınıf)

Fiyata dâhil olmayan hizmetler;

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Macaristan vizesi ve servis ücreti (135 €)
 • Yurt dışı çıkış fonu
Rezervasyon Formu

Sayfayı Paylaş

Göndermek istediğiniz kişinin e-posta adresini yazınız.