+90 (532) 156 82 62

Benelüx

Paris / Brüksel / Brugge / Amsterdam

4 Gece 5 Gün
750 € + Bilet
TL Fiyatı : TL + Bilet
Fransa / Belçika / Hollanda

Asil şehirler, boyunlarında atkı ile dolaşır, İklimleri ne kadar soğuk olsa da, insanın içini ısıtır bu şehirler. Karlar usul usul yağarken sokaklarda yürümek huzur verir insana. Patika yollar, şirin kafeler, spot ışıklandırmalar, naif binalar ve güzel kokular hepsi sizi kendisine çeker…

TUR PROGRAMI

1.Gün   -   İstanbul / Paris  (Panoromik şehir turu + Seine nehrinde tekne turu)
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali essetur kontuarında sabah saat 05.00’da buluşma. Türk Hava Yollarının tarifeli uçağı ile saat 07.35’de Paris’e uçuş  yerel saatle 10.15’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımızla şehir turu için şehir merkezine hareket ediyoruz. Bu turumuzda Eyfel Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Rivoli ve Champs Elysees, Louvre Müzesi, Zafer Meydanı ve Takı, Napolyon’un mezarı görülecek yerler arasındadır. Adını iki bin yıl önce Romalı bir tanrıçadan almış, Paris’i 13 km. boyunca ikiye bölen Seine nehri antik çağdan günümüze kadar inşa edilmiş 37 köprüyle süslenmiştir. Üstü açık ve camla kapalı iki bölümden oluşan teknelerle yapacağımız Seine nehri gezimizde Paris şehrinin binalarını, nehir kenarındaki yaşantıları, köprüleri ve tam merkezdeki iki küçük adasını nehir üzerinden izleme olanağı bulacağız, ardından otele hareket konaklama.

2.Gün   -   Paris  (Eiffel Kulesi + Notre Dame Kadetrali + Ressamlar Tepesi )
Otel’de alınan sabah kahvaltısından Paris şehrinin vazgeçilmez turistik mekanlarından derlediğimiz kültürel içerikli turumuzda gün boyunca şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz: Dümdüz bir ova üzerine kurulmuş görkemli Paris şehrinde güney yönünde ufka her baktığınızda bütün ihtişamıyla karşınıza çıkan, geceleri ışık şovlarıyla sizleri selamlayan şehrin sembolü, sanatçılara ilham kaynağı dünyaca ünlü Eiffel Kulesi gezimizde asansörle 2. kata ulaşarak Paris’in bu kez Eiffel kulesiz panoramik görüntüsünü karşımızda bulacağız. Şehri yukarıdan seyretmenin zevkine vardıktan sonra, yapımı 170 sene sürmüş, 19. yüzyıldan beri Victor Hugo’nun romanıyla ünlenmiş, dünyanın en popüler katedrali Notre Dame Katedrali’ni gezerken gotik mimarinin özelliklerini tanımaya, karanlık orta cağ tarihini keşfedeceğiz. Gezimizin son durağı olan 19. yüzyılın sonlarından beri Paris bohem hayatının merkezi olmuş, Ressamlar Tepesi olarak bilinen Montmartre mahallesinde, Paris şehrinin içindeki son üzüm bağlarını, tüm şehre tepeden hakim manzaralı bahçeleriyle ünlü Adaklar Kilisesi’ni ve daracık tipik Paris sokaklarını rehberimizle gezdikten sonra serbest zaman ardından Otele hareket konaklama.

3.Gün   -   Paris / Brüksel
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Brüksel'e hareket (305 km / 3 saat 30 dk) Belçika’nın başkenti Brüksel'in girişinde şehrin sembolü Atomium’u göreceğiz. Gezimizin devamında, yine Brüksel’in merkezinde Kraliyet Sarayı, Avrupa Birliği Parlamentosu, Adliye Sarayı, Müzik Akademisi, Saint Michel Katedrali, Büyük Meydan ve Mannequin Pis Heykeli gibi tüm önemli binaları rehberlerimizin anlatımlarıyla gezdikten sonra alış veriş için serbest zaman ardından Otele hareket konaklama.

4.Gün   -   Brüksel / Brugge / Amsterdam
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Brugge hareket (96 km / 1 saat 30 dk) “Kuzeyin Venedik’i” olarak bilinen, kanallar üzerine kurulmuş Brugge şehri geziyoruz. Arzu eden misafirlerimiz fayton veya tekne gezilerinden kendi imkanları ile faydalanabilmektedir, dantel, çikolata gibi geleneksel Belçika ürünleri alışverişleri serbest zaman sonrasında Amsterdam'a hareket (250 km / 3 saat) Amsterdam şehir turumuz esnasında görülecek  yerler arasında Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, tarihi tren istasyonu, Çiçek Market ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. sonrasında akşam yemeği konaklama.

5.Gün   -   Amsterdam / İstanbul
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra  Amsterdam ve cevre koy turlarında yel değirmenleri koyu ve balıkçı  koylarını ziyaret ediyoruz. ilk olarak su kıyısında eski tahta binalarla çevrili 12 yel değirmenin bulunduğu Zaanse Schans’a gidiyoruz. Hollanda’nın eski günlerindeki gibi, hala eski yöntemlerle tahta ayakkabılar (clog) yapan bir ayakkabıcıyı ziyaret ediyoruz. Yılda yaklaşık bir milyon ziyaretçisi ile bu benzersiz dükkan herkesin görmesi gereken bir yerlerden bir tanesidir.. Tur sırasında Hollanda peynirinin geleneksel bir şekilde yapıldığı çiftliklerden birinde durakliyoruz. Yel degirmenleri koyu gezisinin akabinden Volendam’a doğru, kanalları, çiftlikleri ve çiçek tarlaları ile Hollanda kırsal topraklarını geçiyoruz. Eski bir balıkçı kasabası olan Volendam eski balıkçı tekneleri ve bazıları hala geleneksel Hollanda kostümleri giyen insanları ile tanınıyor. sonrasında  Amsterdam havalimanına hareket Türk Havayolları ile 23.55 uçağıyla İstanbul'a hareket ertesi gün 04.20'de İstanbul'a varış.

Fiyata dâhil olan hizmetler;

 • 3* veya 4* Otelde iki kişilik odalarda konaklama  
 • Açık büfe sabah kahvaltısı
 • Panoramik şehir tanıtım turu (Paris - Brüksel - Brugge - Amsterdam)
 • Eiffel kulesi 2 kat çıkış ücreti
 • Eiffel Kulesi + Notre Dame Kadetrali + Ressamlar Tepesi turu
 • Seine nehiri ve Amsterdam'da tekne turu
 • Volendam & Marken Gezisi
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Burçtur rehberlik hizmetleri

Fiyata dâhil olmayan hizmetler;

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Fransa vizesi ve servis ücreti
 • Yurt dışı çıkış fonu
 • Türk Hava Yolları uçak bileti
Rezervasyon Formu

Sayfayı Paylaş

Göndermek istediğiniz kişinin e-posta adresini yazınız.